Pożegnanie
Elżbiety Łągwy-Szelągowskiej
Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim

Wiemy, że to nieuniknione, że każdy musi odejść pewnego dnia. Ale niektóre nieoczekiwane odejścia są bardzo trudne. Kiedy odchodzi ktoś taki, jak Elżbieta Łągwa-Szelągowska, to przychodzi jedna myśl – dlaczego? Śmierć tak nagle przybyła, zburzyła wspólne plany, zamiary, marzenia…
Przez całe swoje życie Elżbieta Łągwa-Szelągowska była oddana pracy, wykonywała ją z ogromną pasją, entuzjazmem zarażając każdego, kto z nią współpracował. Zawsze wierna idei rozwoju teatralnych i artystycznych pasji, inspirowała do nieprzeciętności, wyzwalała w ludziach zasoby, o których nie mieli pojęcia. Kochała dzieci i młodzież, poświęcała dla nich czas i energię organizując niezliczone wystawy, spotkania, konkursy, festiwale, inscenizacje, pielęgnowała talenty. Kochała teatr, literaturę, śpiew. Dla niej nie było rzeczy niemożliwych. Wielu z nas zapamięta ją jako osobę nietuzinkową, podchodzącą do wielu spraw z profesjonalną rozwagą i starannością, ale i z cudownym poczuciem humoru. Ten świat zasługiwał na takiego człowieka.
Współpracując z Elżbietą Łągwą-Szelągowską doświadczaliśmy niesamowitej i jakże wyjątkowej sympatii, życzliwości. Będzie nam bardzo brakowało jej niezwykłej energii, spontanicznej uśmiechu, spotkań w rodzinnej atmosferze. Dla wielu Elżbieta Łągwa-Szelągowska pozostanie niezastąpiona, bo niektórych osób zastąpić nie sposób.
Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia .
Pogrążeni w głębokim smutku Dyrktorzy, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice, Dzieci Przedszkoli Samorzadowych w Piotrkowie Tryb.
Spektakl, w którym główny bohater, Romuś zostaje postawiony w szeregu zdarzeń, którym musi sprostać. Romuś źle doświadczony przez Szarego- uosobienie destrukcji natury- postanawia zrobić wszystko, aby go unicestwić. Chce, aby znów można było cieszyć się kolorami przyrody. Na swojej drodze odnajduje wiele przejawów niszczącej działalności Szarego, nie pozostając wobec nich obojętny. Miłość do Emilki, którą spotkał w czasie wędrówki, pomaga mu dotrzeć do celu. Pragnie uwolnić Zielonego, który ma mu pomóc w zwyciężeniu Szarego. Przedstawienie w sposób delikatny i subtelny pokazuje sposób, w jaki należy dbać o przyrodę i ją chronić.
Ta piękna bajka pokazuje nam , że zawsze warto pilnować się i słuchać rodziców oraz, że dobro zawsze zwycięża.
Wszystkie dzieci zniecierpliwione czekały na wizytę pana pszczelarza . Były ciekawe czy pszczoły będą fruwały w sali .
Okazało sie jednak, że były umieszczone w ulu i bez obaw można było je ogladać bezpiecznie przez szybkę.
Na koniec odbyła sie degustacja miodu , a w prezecnie dzieci otrzymały pałeczki do miodu.

Tym razem główną bahaterką koncertu była trąbka.
Marysia zajęła I miejsce w konkursie zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 20 w Piotrkowie Tryb.
Kosmolenie ratują Ziemię, to wzruszjąca opowieść o tym, że przy odrobinie wysiłku każdy może zadbać o środowisko, w którym żyje.

Zabawy badawcze w ogrodzie przedszkolnym, oglądanie roślin przez lupy, wąchanie, dotykanie.
Porównywanie ich faktury, kształtu, koloru. Oglądanie gatunków rosnących w ogrodzie przedszkolnym.
Szanowni Państwo,

zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzią, dziś kontaktuję się z Państwem by zaprezentować nasz najnowszy film edukacyjny pn.  "Rozwój dziecka", który przygotowaliśmy wspólnie z psycholog Beatą Liwowską. Jest to już kolejny wideo poradnik, który przygotowaliśmy z myślą o dzieciach i ich rodzicach.
Gorąco zachęcam do obejrzenia filmu. Bardzo zależy nam na tym by film dotarł możliwie do największego grona odbiorców - rodziców.

Bezpośredni link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Eao2j4IoKPg
Wszystkie filmy  przygotowane w ramach cyklu dostępne są na stronie: wspierajmarzenia.pl

Sobota 04 maja 2024

Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina