Przedszkole Samorządowe nr 7 w Piotrkowie Trybunalskim

Gra w szachy wymaga opracowania różnych, stale modyfikowanych strategii, ciągłego podejmowania decyzji. W trakcie gry aktywowane są jednocześnie, często przeciwstawne umiejętności intelektualne, a wszystko po to, aby zaprojektować zwycięską strategię. Musi być ona na bieżąco weryfikowana, ze względu na odpowiedzi przeciwnika.
To historia o tym jak może wygladać nasze  otoczenie kiedy przestaniemy o nie dbać.
Wszystko stanie się szare i bezbarwne. Są to zatem rady na to jak zadbać o nasze
środowisko, aby jaknajlepiej nam służyło.
To bardzo pouczająca historia o nawiązywaniu pozytywnych relacji z rówieśnikami oraz prawdziwej przyjaźni, a także o poszukiwaniu rzeczy niemożliwych. Głównym bohaterem tej zabawnej historii, był żuczek, który pozazdrościł konikowi złotych podków i ruszył na poszukiwanie ładniejszych w jego rozmiarze. Przez to wpakował się w kłopoty.  Jednak dzięki pomocy przyjaciół zdołał się uratować. Zrozumiał, że się źle zachowywał i  przeprosił swoich przyjaciół.
11-06-2021

Fun City gr. 5

09-06-2021

Fun City gr. 6

Dzieci z grupy 6 odwiedziły salę zabaw Fun City . Wszystkim dopisywał wspaniały humor.
Łódzkie gra w szachy – projekt zainicjowany przez Urząd Marszałkowski Województwa łódzkiego

Przedszkolaki z grupy 6 hucznie obchodziły Dzień Dziecka. Świętowanie rozpoczęły od obejrzenia bajki Szewczyk Dratewka. Drugim punktem programu był wyjazd do Biblioteki Pedagogicznej. Tam dzieci poznały teatr japoński oraz brały udział  w zabawach przygotowanych przez panią bibliotekarkę. Jak to bywa w Dzień Dziecka otrzymały także słodki upominek. Po obiedzie przyszedł czas na lody oraz zabawy na świeżym powietrzu. Ten wspaniały dzień uświetniły  dzieciom nasze kochane kuchareczki. Upiekły pyszny tort, który 6 latki zjadły z wielkim apetytem.

Wszystkim Dzieciom, tym małym i dużym
z okazji Dnia Dziecka
życzymy wszystkiego dobrego,
samych radosnych chwil,
kolorowych dni pełnych słońca i uśmiechu,
Niech każdy dzień będzie dla Was
fascynująca przygodą  pełną inspirujących wydarzeń.
Nie bójcie się marzyć, bo marzenia się spełniają. Wystarczy tylko chcieć

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną we wrześniu 2021.
Zebranie odbędzie się 24.06. 2021 roku. o godz. 15.30

25-05-2021

26 maj Dzień Matki

Kochana Mamo!
Niech ten wspaniały dzień na zawsze Twe troski odsunie w cień.
Niech się do Ciebie śmieje świat .
W szczęściu i zdrowiu długich lat !
Kochanym Mamusiom 100 lat!

Czwartek 17 czerwca 2021

Izaura, Laura, Drogomysł, Radomił, Hipacy, Franciszek, Adrianna, Gundolf, Marcjan, Rajner, Adolf, Waleriana, Awit, Awita, Piotr, Montan