Przedszkole Samorządowe nr 7 w Piotrkowie Trybunalskim

Z okazji Dnia Dziecka chętne dzieci z grupy 5 spróbowały swoich sił w mini turnieju szachowym. Chłopcy i dziewczynki uczestniczyły we wspólnej zabawie, rozgrywając między sobą kolejne partie. Sprawdzały zdobyte wcześniej umiejętności, chodziło o to, aby   poczuć się jak na prawdziwym turnieju, przećwiczyć zasady gry. Wszyscy grający bardzo sie starali, a włożony w grę wysiłek został nagrodzony dyplomem oraz drobnym upominkiem. Gratulujemy!
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci nowoprzyjętych, rozpoczynających edukację przedszkolną w roku szkolnym 2023/2024   na zebranie        w dniu 26.06.2023 roku o godz. 16.00
Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na stronie internetowej naszego przedszkola .
Szczególnie znajdującymi się w zakladce "RODZICE" - "PORADY"
Dobiega końca realizacja projektu pt. „Wielozmysłowy ogród wrażeń w czterech porach roku” Program realizowany był od 1.09.2022 do 31.05.2023. 
Wszystkie grupy dzieci wybrały się do teatru Arlekin do 
Łodzi . Bajka pt. "Wielkka zagadka Misia Uszatka" - była barwnym przedstawieniem, które pokazało dzieciom, jak można uzależnić się od korzystania z  telefonu komórkowego oraz co nalezy robić, żeby telefon nie stał się dla nas całym światem.
Konkurs polegał na zebraniu różnych roślin w ogrodzie przedszkolnym i wykonaniu wielobarwnych, pachnacych dywanów na kartonie. Jego celem było także rozwijanie zmysów u przedszklaków, które samodzielnie zbierały i rozpoznawały rośliny, nazywały je, rozpoznawały za pomocą wyglądu, dotyku czy zapachu. Prace wykonywane był w zespołach, jedni zbierali, a potem inny zespół wykonywał dywan. Wszyscy nagrodzeni zostali dyplomami i drobnymi upominkami.
Dzieci z grupy IV pojechały na wycieczkę do Straży Pożarnej, gdzie z bliska mogły zobaczyć strażaków w  mundurze, a także poznać różne rodzaje wozów strażackich, a do kilku z nich nawet wsiąść. Wizyta w straży bardzo podobała się naszym przedszkolakom, za co serdecznie dziękujemy Strażakom.
Dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda strój strażacki jego wyposażenie. Poznały różne rodzaje wozów strażackich, mogły wsiąść do kilku z nich, a także mogły przymierzyć niektóre elementy stroju strażaka. 
Dzieci rozwijały wyobraźnię, pomysłowość, a także umiejetności konstrukcyjne i manipulacyjne. Liczyły klocki i układały ciekawe kompozycje wg. własnego pomysłu z klockami Froebla
Warsztaty muzyczne jak zwykle ciekawe, zabawy muzyczne z instrumentami, ilustrowanie muzyki ruchem.
18-05-2023

Bajkowa Parada

Dzieci z grupy 5 uczestniczyły w konkursie teatrzyków dziecięcych organizoawnym corocznie w Mediatece pod nazwą "Bajkowa Parada" .
Zaprezentowały spektakl pt. "Biblioteka ważna sprawa". Grupa 5 zajęła II miejsce. Gratulujemy!
Na koniec odbył sie pokaz baniek mydlanych.

Wtorek 06 czerwca 2023

Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda