Projekt „Wielozmysłowy ogród wrażeń w czterech porach roku”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
Proszę wpisać wynik dodawania:

Projekt 3 : "Wielozmyslowy ogród wrażeń w czterech porach roku"

Mając do dyspozycji teren zielony w pełni niezagospodarowany wokół placówki  o powierzchni 308 m² zrodził się pomysł i potrzeba, by  przystąpić  do kolejnego projektu ekologicznego ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pn. „Nasze Ekologiczne Pracownie”. „Wielozmysłowy ogród wrażeń w czterech porach roku” to propozycja  utworzenia punktu dydaktycznego o charakterze sensoryczno – zmysłowym, w którym każdy „zakątek” – strefa, służyć będzie innemu rodzajowi doświadczania i pobudzać inny zmysł. Naszym celem jest,  żeby z jednej strony był on prosty i łatwy w pielęgnacji, bez dużego nakładu pracy, a z drugiej strony zachwycał kolorami kwiatów i zapachami, intensywnie oddziaływał na dziecięce zmysły. W ramach projektu pojawią się ścieżki o różnych fakturach (np. kostka, żwir, piasek,kora) oraz kwietniki z roślinami o zróżnicowanych właściwościach (rośliny szumiące-stymulujące zmysł słuchu oraz rośliny pachnące-rozwijające zmysł węchu czy rośliny wielobarwne o ciekawej fakturze-pobudzające zmysł wzroku i dotyku). Ideą punktu dydaktycznego sensorycznego jest pobudzenie wszystkich zmysłów, które u dzieci wymagają dodatkowej stymulacji. Tak zagospodarowana część terenu poprzez utworzenie punktu dydaktycznego przyczyni się nie tylko do poszerzenia oferty zajęć proekologicznych, ale  uprzyjemni spędzanie czasu podczas zabaw w ogrodzie.