Łódzkie gra w szachy – projekt zainicjowany przez Urząd Marszałkowski Województwa łódzkiego

Przedszkolaki z grupy 6 hucznie obchodziły Dzień Dziecka. Świętowanie rozpoczęły od obejrzenia bajki Szewczyk Dratewka. Drugim punktem programu był wyjazd do Biblioteki Pedagogicznej. Tam dzieci poznały teatr japoński oraz brały udział  w zabawach przygotowanych przez panią bibliotekarkę. Jak to bywa w Dzień Dziecka otrzymały także słodki upominek. Po obiedzie przyszedł czas na lody oraz zabawy na świeżym powietrzu. Ten wspaniały dzień uświetniły  dzieciom nasze kochane kuchareczki. Upiekły pyszny tort, który 6 latki zjadły z wielkim apetytem.

Wszystkim Dzieciom, tym małym i dużym
z okazji Dnia Dziecka
życzymy wszystkiego dobrego,
samych radosnych chwil,
kolorowych dni pełnych słońca i uśmiechu,
Niech każdy dzień będzie dla Was
fascynująca przygodą  pełną inspirujących wydarzeń.
Nie bójcie się marzyć, bo marzenia się spełniają. Wystarczy tylko chcieć

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną we wrześniu 2021.
Zebranie odbędzie się 24.06. 2021 roku. o godz. 15.30

25-05-2021

26 maj Dzień Matki

Kochana Mamo!
Niech ten wspaniały dzień na zawsze Twe troski odsunie w cień.
Niech się do Ciebie śmieje świat .
W szczęściu i zdrowiu długich lat !
Kochanym Mamusiom 100 lat!
Bohaterami dzisiejszego koncertu była harfa i akordeon. Dzieci wysłuchały brzmienia tych wspaniałych instrumentów i dowiedziały się czym sa emocje oraz jak można je wyrażać
Dzieci z grupy 6 wzięły udział w festiwalu,,Wiosna w wierszu i piosence”, organizowanym cyklicznie dla zaprzyjaźnionych przedszkoli z terenu Miasta przez Przedszkole Samorządowe nr 24 w Piotrkowie Tryb.  Przy tej okazji odbyło sie również oficjalne otwarcie projektu  ,,Miś Uszatek w świecie owadów ” , który realizowany jest od końca kwietnia 2021 roku.  Oficjalne otwarcie  nastąpiło 20 maja 2021 roku,
podczas  przedszkolnego ,,Dnia pszczoły” i spotkania z Panem Pszczelarzem. W konkursie dzieci zaprezentowały makietę łąki oraz zaśpiewały piosenkę pt. "Bąki z łąki".
20-05-2021

Zdrowa Ziemia

Kolejna lekcja z cyklu Dzieci uczą rodziców nosi tytuł "Zdrowa Ziemia".
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi  w załącznikach.
Kolejnym punktem programu "Czyste powietrze to nie zabawa....." było założenie w sali grupy 3 ogródka antysmogowego.
Dzieci z grupy 3 zasadziły odnóżki grubosza, którego wzrost obserwowały i dbały, aby były systematycznie podlewane.  Zgromadzono także rośliny antysmogowe takie jak : sanseveria, skrzydłokwiat, paproć, zielistka, aloes.  Tabliczki do kwiatów wykonały z pomocą nauczyciela dzieci z grupy 2.  I tak na parapecie powstał ogródek antysmogowy.
Temat budowy, wyglądu, roli i sadzenia drzew jest zawsze aktualny. Dzieci z grupy III odbyły spacer po ogrodzie przedszkolnym utwrwalający zdobytą wiedzę na ten temat. Badały dotykiem kolejne drzewa w ogrodzie , rozpoznawały i nazywały drzewa, wskazywały, które są liściaste, a które iglaste. Na koniec zasadziły drzwka w ogrodzie przedszkolnym. Były to jedne z zajęć w ramach projektu: "Czyste powietrze..."

Sobota 04 maja 2024

Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina