Kuchnia przedszkolna to bardzo ważne  miejsce, nie każdy może tam wejść.
Dzieki naszym Paniom kucharkom powstają tam  pyszności, które
przedszkolaki  jedzą  z apetytem każdego dnia. Dziś  udało nam się na chwilę
zajrzeć do kuchni i podejrzeć jak powstają te wspaniałe potrawy.
Powstają tam także takie wspaniałości jak widać na zdjęciach.
Aby przećwiczyć umiejętności posługiwania się nożem dzieci wykonały samodzielnie wafle z dżemem i nutellą.
Okazało się, że świetnie sobie poradziły.
Odbyły się kolejne warsztaty dofinansowane z funduszy WFOŚiGW  zrealizowane w ramach programu "Czyste powietrze to nie zabawa, to czym oddychamy to ważna sprawa" . Tym razem dotyczyły one odnawialnych źródeł energii.
Dzieci dowiedziały się jak dzięki wiatrowi i wiatrakom powstaje prąd, jak działają panele fotowoltaiczne, do czego służy powerbank oraz jakie rośliny mogą wspomagać przemysł paliwowy. W zajęciach brały udział wszystkie grupy.
Jak to na balu wesoła zabawa . Sądząc po minach dzieci bawiły się wspaniale.
Każdy dziecko przebrane było za ulubionego bohatera z bajki. Tańcom i zabawie
towarzyszyły wspaniałe humory !
W dniu 29.01.2021 r. dzieci z grupy II wybrały się na spacer po ogrodzie przedszkolnym oglądając przepiękną zimową aurę. Podczas spaceru przedszkolaki wyszukiwały ślady na śniegu i odgadywały do kogo należą. Napełniały pożywieniem karmniki. Dzieci rzucały śnieżkami do drzewa a także "atakowały" kulkami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Przyniesiony śnieg na talerzu do sali przedszkolnej został poddany wnikliwej obserwacji. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wszyscy wrócili do przedszkola na ciepły posiłek.
W karnawale same bale, więc również w naszym przedszkolu bawimy się doskonale. 27 stycznia 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy dla przedszkolaków z grupy I, II i III. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, baletnicę, policjantów, strażaków, Spidermana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
27-01-2021

Wirtualny Świat

Wirtualny Świat to już trzecie lekcja z cyklu "Dzieci uczą rodziców" - tym razem dowiadujemy się
jak bezpiecznie korzystać z internetu i jego zasobów.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi w załącznikach.
Tym razem Pan Witek i Pani  Małgosia zabrali dzieci w podróż poprzez
karnawałowe przeboje. Melodiom towarzyszyły również stosowne układy
taneczne. Przedszkolaki poznały także pojęcia rytmu i melodii.
Dla tych, którzy tańczyli z największym zaangażowaniem  przewidziano
dyplomy.
Niestety w tym roku dzieci nie wzbogaciły występami  Dnia Babci i Dziadka,
ale życzenia dla Babć i Dziadków są równie szczere i serdeczne.
A w wykonanie drobnych upominków i laurek przedszkolaki włożyły całe swoje serce.
Napadało śniegu białego....
Nareszcie można poszaleć!
Gimnastyka to podstawa, to dla dzieci ważna sprawa!
Ręce w górę , w przód i w bok skłon do przodu, przysiad, skok!

Wtorek 23 kwietnia 2024

Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena