„Dzieciaki Mleczaki” to bezpłatna akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich opiekunów oraz rodziców. W programie brały udział wszystkie grupy przedszkolne.
Obchodzony 21 stycznia Dzień Babci i dzień później Dzień Dziadka to  tylko symboliczne święto w naszym kalendarzu.

Styczniowy koncert muzyczny był w pewnym sensie prezentacją i ćwiczeniem tańców karnawałowych.
Zabawa była jak zwykle wspaniała.
12-01-2022

Bal choinkowy

Za nami kolejny bal choinkowy . Jak zwykle wszystkim towarzyszyły wspaniałe humory i wesoła zabawa. Każde dziecko miało przygotowany wymarzony strój. W sali balowej razem bawiły się królewny, syrenki, piraci, kotki, pieski i cała plejada bohaterów z bajek.
09-01-2022

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu bożonarodzeniowym. Dzięki temu mogliśmy zakupić kolejny laptop, który posłuży nam w pracy dydaktyczno - wychowawczej oraz możliwości dzielenia sie z Państwem wszystkim tym, co dzieje się w przedszkolu poprzez stronę internetową.
Drodzy Rodzice i Dzieci prosimy Przyjmijcie serdeczne życzenia noworoczne: Niech Nowy Rok pozwoli wszystkim zrealizować zamierzone plany, dotrzymać podjętych zobowiazań, pokonać trudności i odnieść sukcesy w każdej  możliwej dziedzinie. Niech dopisze zdrowie, pogoda ducha i wiara w lepsze jutro każdego dnia!

Pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom i nauczycielom serdeczne życznia z okazji świąt . Dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, słuchaliśmy kolęd i jedliśmy świąteczy obiad. Atmosfera świąt na dobre  zagościła w przedszkolu, na stole znalazło się również Betlejemskie Światło Pokoju.
Serdeczne życzenia  magicznych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny, pełnych ciepła,spokoju i zdrowia.
Jak również wielu pięknych i radosnych chwil w każdym dniu nadchodzącego 2022 roku .
Składają:  Dzieci, Dyrektor oraz wszyscy pracownicy  Przedszkola Samorządowego nr 7 w Piotrkowie Tryb.

Podczas czwartej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" dzieci odkryją czym jest "magia świąt Bożego Narodzenia". Święta to wyjątkowy czas - piękne dekoracje, prezenty, ale święta to przede wszystkim drugi człowiek. Cel ogólny lekcji to wprowadzenie dzieci w klimat świąt Bożego Narodzenia, prezentacja kilku tradycji związanych ze świętami, a także ukazanie, że Boże Narodzenie to przede wszystkim drugi człowiek.
Maluchy stały się już prawdziwymi przedszkolakami , znają wierszyki, piosenki, nie płaczą,same jedzą i pięknie kolorują.
Uroczystym  ślubowaniem potwierdziły, że tak będzie przez cały czas pobytu w przedszkolu.
Tego im serdecznie życzymy!

Piątek 17 maja 2024

Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan