21-02-2022

Dzień kota

Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. 17 lutego bowiem obchodziliśmy Światowy Dzień Kota  – święto obchodzone 17 lutego np. we Włoszech (od 1990) i Polsce (od 2006). Ma  ono podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.
Długo wyczekiwany spacer i zabawa na placu zabaw !
Przedstawienie w wykonaniu teatru "Tak" z Karakowa  pt. "Benio w opałach" bardzo podobało się wszystkim przedszkolakom .Oprócz tego ćwiczyły znajomość j. angielskieo.
Tym razem dzieci miały okazję obcowania z muzyką Ormian z Armenii.
Bardzo podobal im się taniec z szblami z baletu Gajane Arama Chaczaturiana
Odbyła się kolejna odsłona festiwalu pt. "Zima w wierszu i piosence". Tym razem także jako prezentacja nagrań.
Nasze przedszkole reprezentowali Sara W. i Antek M. z grupy 4 , wykonali wraz z ilustracją ruchową piosenkę pt.
"Zima"
Jak co roku prosimy Państwa o przekazanie 1 % podatku na Przedszkole Samorządowe nr 7 w Piotrkowie Tryb.
Aby to zrobić, podczas wypełniania formularza PIT należy wpisać:
KRS 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy:
Przedszkole7 Piotrków Trybunalski 8450
Prosimy o przynoszenie do przedszkola małych tuszy do drukarek atramentowych.
Pamietajmy również, żeby tusz zapakować do woreczka. W holu znajduje się plakat informacyjny i pudełko , do którego należy wkładać pojemniki.
Aby dowiedzieć sie więcej na temat akcji należy wejść na stronę:
www.tuszdopaki.pl
Zachęcamy do pracy w domu według wskazówek wychowawców , które znajdują się w złącznikach.
Od 30.01.2022 r. do 02.02.2022 r. kwarantanna dla dzieci z grupy VI

Rozpoczynają się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie.

Czwartek 02 maja 2024

Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty, Zygmunt, Anatol