Dobiega końca realizacja projektu pt. „Wielozmysłowy ogród wrażeń w czterech porach roku” Program realizowany był od 1.09.2022 do 31.05.2023.
Wszystkie grupy dzieci wybrały się do teatru Arlekin do
Łodzi . Bajka pt. "Wielka zagadka Misia Uszatka" - była barwnym przedstawieniem, które pokazało dzieciom, jak można uzależnić się od korzystania z  telefonu komórkowego oraz co należy robić, żeby telefon nie stał się dla nas całym światem.
Konkurs polegał na zebraniu różnych roślin w ogrodzie przedszkolnym i wykonaniu wielobarwnych, pachnacych dywanów na kartonie. Jego celem było także rozwijanie zmysów u przedszklaków, które samodzielnie zbierały i rozpoznawały rośliny, nazywały je, rozpoznawały za pomocą wyglądu, dotyku czy zapachu. Prace wykonywane był w zespołach, jedni zbierali, a potem inny zespół wykonywał dywan. Wszyscy nagrodzeni zostali dyplomami i drobnymi upominkami.
Dzieci z grupy IV pojechały na wycieczkę do Straży Pożarnej, gdzie z bliska mogły zobaczyć strażaków w  mundurze, a także poznać różne rodzaje wozów strażackich, a do kilku z nich nawet wsiąść. Wizyta w straży bardzo podobała się naszym przedszkolakom, za co serdecznie dziękujemy Strażakom.
Dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda strój strażacki jego wyposażenie. Poznały różne rodzaje wozów strażackich, mogły wsiąść do kilku z nich, a także mogły przymierzyć niektóre elementy stroju strażaka.
Dzieci rozwijały wyobraźnię, pomysłowość, a także umiejetności konstrukcyjne i manipulacyjne. Liczyły klocki i układały ciekawe kompozycje wg. własnego pomysłu z klockami Froebla
Warsztaty muzyczne jak zwykle ciekawe, zabawy muzyczne z instrumentami, ilustrowanie muzyki ruchem.
Starszaki wzięły udział w akcji "Sprzątmy dla Polski", w jej ramach zbierały śmieci wokół przedszkola.
18-05-2023

Bajkowa Parada

Dzieci z grupy 5 uczestniczyły w konkursie teatrzyków dziecięcych organizoawnym corocznie w Mediatece pod nazwą "Bajkowa Parada" .
Zaprezentowały spektakl pt. "Biblioteka ważna sprawa". Grupa 5 zajęła II miejsce. Gratulujemy!
Na koniec odbył sie pokaz baniek mydlanych.
Wszystkie grupy wiekowe poznały jak wyglądają zajecia z trenerem, które przygotowują do nauki gry w piłkę nożną.
Być może będzie to pierwszy krok na drodze do kariery sportowej niektórych dzieci.

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr