Program "Skąd się biorą produkty ekologiczne" gr. 5 i 6

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1
"Skąd się biorą produkty ekologiczne" - ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli. Program „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Grupa, do której skierowany jest nowy program, to dzieci uczęszczające do przedszkoli w wieku 5-6 lat. W ramach programu dzieci odbyły cykl zajęć dot. produktów ekologicznych oraz ich upraw i hodowli tj. zboża, nabiał, wędliny, owoce i warzywa czy miód. Wykonywały ekologiczne kanapki, jogurt oraz probowały miodów, dżemów i herbat z ekologicznych upraw.
Psychologowie i pedagodzy z całego świata podkreślają znaczenie pierwszych lat funkcjonowania dziecka dla jego całożyciowego rozwoju. Okres przedszkolny jest pierwszym etapem kształcenia, etapem intensywnego rozwoju psychofizycznego dziecka, jak również kształtowania postaw prozdrowotnych. Stąd szczególnie istotnym w tym wieku jest podjęcie działań w ramach edukacji zdrowotnej, będącej niezbędnym, komplementarnym elementem promocji zdrowia. Systematyczna współpraca i dobra komunikacja między rodzicami a nauczycielami - kompleksowe wsparcie dziecka (Weissbrot-Koziarska, 2018) Działalność wychowawcza przedszkola powinna być wspomagana przez rodziców w domu. Tylko wtedy stworzone zostaną odpowiednie warunki do, najlepszego i wszechstronnego rozwoju dziecka, które będą gwarancją radzenia sobie w dalszej edukacji. Analiza wyników pięciu programów edukacyjnych dla dzieci w wieku 5–6 lat pokazała, że poziom wiedzy dzieci był istotnie wyższy po przejściu przez program edukacyjny (Yardimici, 2015)