Projekt "Żywioły natury"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Projekt 1 : "Ekopracownia pod chmurka" czyli utworzenie pracowni ekologicznej  w ogrodzie przedszkolnym.

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego wzięliśmy udział w konkursie zorganizowanym przez WFOŚ i GW w Łodzi na zorganizowanie "Ekopracowni pod chmurka" czyli utworzenie pracowni ekologicznej  w naszym ogrodzie przedszkolnym.  Projekt przewidywał stworzenie ogródka edukacyjnego, który będzie miejscem wielozmysłowego poznawania świata przyrody, w  którym można będzie odkrywać, uczyć się, badać, bawić się. Do konkursu na dofinansowanie zgłoszono ponad sto projektów. Pierwsze miejsce na liście rankingowej zdobył właśnie nasz projekt pt.  „Żywioły natury - woda, powietrze, ziemia” .
Na zdjęciach można zobaczyć jak wygladał nasz ogród przedszkolny i porównać jak wygląda on teraz. Prace ruszyły we wrześniu i zostały już zakończone, wkrótce odbędzie sie uroczyste otwarcie naszej ekopracowni.  Poniżej  możemy obejrzeć fotorelację z wykonanych prac. Kiedy tylko pogoda pozwala przedszkolakom na wyjście do ogrodu realizowane są zaplanowane kolejno cykle zajęć z poszczególnymi grupami wiekowymi. Przed nami uroczystość otwarcia naszego labratorium pod chmurką, do której przygotowują się już starszaki. Ich występ o tematyce ekologicznej zainauguruje otwarcie ekopracowni. Przedszkolaki poznały kolejne punkty dydaktyczne eksperymentalnego ogrodu. Dzieci z grupy I i II zwiedzały strefy naszego Eksperymentalnego Ogrodu Przedszkolnego. Rozpoznawały gatunki drzew i roślin tam rosnących, prowadziły obserwacje kory, liści, odmian zieleni, owadów. Mogły im przyjrzeć się dokładnie oglądając je przez lupy, porównując ich barwę, kształt i wielkość. Maluszki prowadziły obserwacje meteorologiczne, korzystając z wiatraczków obserwowały jak poruszają się na wietrze. Starszaki natomiast zasadziły cebulki kwiatów, które zakiełkują wiosną.